عادت های جدید خلق کنیم؛ سخت اما امکانپذیر است

به گزارش استدیو مرینا، وقتی موانع را از بین ببرید و عادت های جدید ایجاد کنید راحت تر به اهداف خود می رسید. اما چگونه می توان عادت های جدید ایجاد کرد؟

عادت های جدید خلق کنیم؛ سخت اما امکانپذیر است

به گزارش خبرنگاران، اگر می خواهید عادت جدیدی برای کاهش وزن یا سایر فعالیت های مرتبط با سلامتی ایجاد کنید باید به این نکته فکر کنید که چگونه می توانید آن فعالیت را برای خود ساده تر کنید؟ در ابتدا باید به سمت چیزی بروید که به کاهش اختلاف معروف است. کاهش اختلاف یعنی از بین بردن مانع یا ارائه راهکاری که انجام یک کار را آسان می کند و اگر راهی برای راحت تر رسیدن به هدفتان پیدا کنید احتمال موفقیتان بیشتر است.

اختلاف به طور معمول به سه شکل وجود دارد: فاصله، زمان و تلاش. به عنوان مثال، دوری از سالن ورزشی یا یک راستا پیاده روی مورد علاقه، احتمال پیاده روی یا ورزش کردن شما را کمتر می کند.

کارها را ساده تر کنید

یک مطالعه نشان داد که هرچه سالن ورزشی دورتر از محل زندگی باشد احتمال ورزش کردن افراد در سالن ورزشی کمتر می شود و وقتی این راستا نزدیک تر است افراد تمایل بیشتری به ورزش کردن در سالن پیدا می کنند. از طرفی هرچه محدودیت های زمانی بیشتر باشد ایجاد عادت های مفید و جدید سخت تر می شود. اگر اوقات فراغت زیادی ندارید، شروع به مراقبه یا تمرین کردن سخت تر می شود و اگر کاری به تلاش زیادی نیاز دارد، مانند پخت وپز سالم در آشپزخانه بی نظم، احتمال انجام آن کمتر است.

گاهی اوقات افزودن اختلاف به زندگی به شما کمک می کند تا به هدفی برسید. در یک مطالعه، کاهش سرعت باز و بسته شدن درهای آسانسور در مدت زمان 26 ثانیه، افراد بیشتری را به سمت پله ها سوق داد. حذف ماشین های فروش از مدارس خرید میان وعده غذایی یا نوشابه شیرین را برای نوجوانان سختتر می کند.

زندگی در دوران همه گیری بسکمک از روال های ما را تغییر داده است. بنابراین اختلاف هایی که در گذشته وجود داشت ممکن است از بین رفته باشند و چالش های جدید ممکن است اختلاف جدیدی اضافه کنند.

به عنوان مثال، برخی از افراد دیگر برای کار رفت وآمد ندارند و به همین خاطر فرصت بیشتری برای انجام کارهای دیگر دارند.

در حالی که آموزش آنلاین زندگی را برای بسکمک از والدین سخت کرده است، خانواده ها نیز ممکن است تعهدات فوق برنامه کمتری داشته باشند.

برای شناسایی اختلافاتی که ممکن است شما را در رسیدن به اهداف خود متوقف کند، لحظه ای اختصاص دهید و به زمان، مسافت و تلاشی که برای رسیدن به هدف نیاز دارید فکر کنید.

ما اغلب هنگام تغییر رفتار خود، روی اختلاف ها تمرکز نمی کنیم. ما بر روی خود تمرکز کرده و تلاش می کنیم خودمان را با انگیزه نگه داریم اما باید تشخیص دهیم که همیشه تحت تأثیر محیط پیرامون قرار خواهیم گرفت.

همه افراد برای سلامتی بهتر اهداف مختلفی دارند. در اینجا چندین روش مختلف وجود دارد که می توانید با تلاش کمتر عادت سلامتی جدیدی ایجاد کنید.

با لباس تمرین بخوابید: اگر می خواهید یک تمرین ورزشی صبحگاهی را شروع کنید، لباس پوشیدن خود را برای دویدن صبح یا تمرین راحت کنید. با لباس های تمرینی خود بخوابید. کفش ها و جوراب های خود را کنار تخت قرار دهید.

وزنه های دستی را کنار میز خود قرار دهید: وزنه های سبک دستی را در نزدیکی خود نگه دارید و برخی از تمرین ها در حین انجام کارهای معمولتان انجام دهید. مثلاً هنگام یک تماس آنلاین می توانید چند وزنه هم بزنید. قلاب ها را در درب خود آویزان کنید.

هنگام مسواک زدن روی یک پا بایستید: ایستادن روی یک پا هنگام مسواک زدن راهی برای تمرین تعادل است. (بعد از یک دقیقه مسواک زدن پاها را عوض کنید) وقتی عادت جدیدی (مثل مدیتیشن یا تمرین تعادل) را به عادت قدیمی اضافه کنید (مثل مسواک زدن). به این کار انباشته شدن می گویند یعنی شما تجارب و عادتان را روی هم انباشت می کنید و به همین خاطر در حین یک فعالیت فعالیت های دیگری را نیز انجام می دهید.

همیشه ماسک اضافه همراه داشته باشید: ماسک را به صورت بسته ای تهیه کنید و همیشه چند ماسک اضافه همراه خود داشته باشید. اینکه چه زمانی قرار است ماسک جدیدی استفاده کنید قابل پیش بینی نیست. ممکن است بیشتر از زمانی که پیش بینی می کنید بیرون از خانه بمانید یا فرزند شما ماسک خود را گم کند. همراه داشتن ماسک اضافه خاطر شما از از تهیه ماسک جدید آسوده می کند.

یخچال خود را مرتب کنید: یخچال مهم ترین وسیلۀ آشپزخانه است. وقتی یخچال شما نامرتب است، سخت است بدانید به چه چیزی برای پخت وپز دسترسی دارید، چه غذایی ممکن است به زودی خراب شود و چه چیزهایی باید بخرید.

تمرین 7 دقیقه ایستاده را انجام دهید: برای تعادل تنها چیزی که نیاز دارید دیوار و صندلی است. حتی لازم نیست لباس خود را عوض کنید. به فیلم های آموزشی در این زمینه مراجعه کنید و تمرین تعادل انجام دهید.

یک کار یک دقیقه ای را انجام دهید: یکی از نکات خوب برای مقابله با استرس، قانون یک دقیقه ای است. این توصیه ساده به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید باید برای انجام لیست بلندبالایی از کارهایتان چه بکنید. ابتدا فقط کارهای یک دقیقه ای را انجام دهید. یک کت را آویزان کنید برخی از ایمیل ها را بخوانید. پیشخوان آشپزخانه را پاک کنید. قفسه کتاب را مرتب کنید. هر زمان که یک کار یک دقیقه ای را بر عهده بگیرید، احساس موفقیت و تقویت سریع شادی خواهید گرفت.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1574

به "عادت های جدید خلق کنیم؛ سخت اما امکانپذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادت های جدید خلق کنیم؛ سخت اما امکانپذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید