قیمت مسکن در پردیس کاهش یافت

به گزارش استدیو مرینا، خبرنگاران: در حالی فصل نقل و انتقال مستأجران شروع شده که به دلیل افزایش سرسام آور قیمت ها، تقاضا برای سکونت در شهرهای جدید اطراف تهران به شدت افزایش یافته است.

قیمت مسکن در پردیس کاهش یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم ،مطابق آخرین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی در اردیبهشت 1400 اجاره واحدهای مسکونی در شهر تهران و کل مناطق شهری نسبت به اردیبهش سال 99 به ترتیب معادل 32.6 و 36.3 درصد رشد داشته است. این نرخ های اعلام از سوی بانک مرکزی متوسط قیمت هاست و در واقعیت قیمت ها تا 200 درصد نیز طی یکسال منتهی به اردیبهشت سال جاری در بازار اجاره مسکن کشور آنهم با وجود مصوبه ستاد ملی کرونا افزایش یافته است.

نابسامانی بازار مسکن چه در بخش خرید و فروش و چه در حوزه اجاره طی سال های اخیر باعث شده تا قدرت خرید (و اجاره) مردم به شدت کاهش یابد. به همین دلیل نیز مستأجران به خصوص طی 3 سال گذشته به حاشیه شهرها رانده شده اند. سال جاری به دلیل جهش قیمت مسکن سال گذشته مقداری شرایط مستأجران تهرانی متفاوت تر است؛ بسیاری از اجاره نشین ها حتی با وجود مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد مشخص سقف افزایش 25 درصدی-برای کلانشهر تهران- دیگر توان پرداخت اجاره بها را ندارند.

واقعیت تلخی که باعث شده تا مستأجران به دنبال یک سرپناه در شهرهای جدید اطراف تهران به خصوص پردیس به دلیل نزدیکی فاصله با شهر مادر باشند. در زمان حاضر و مطابق آنچه در آگهی سایت ها موجود است یک واحد مسکونی 120 متری در فاز 3 با شرایط 100 میلیون رهن و اجاره ماهانه 3 میلیون تومانی فایل شده است.

واحد مسکونی 120 متری در فاز 8 خام با شرایط 70 میلیون رهن و 1.6 میلیون اجاره، آپارتمان 105 متری امیرساوالان با شرایط 70 میلیون پول پیش و ماهانه 2.5 میلیون تومان اجاره و واحد مسکونی 87 متری در فاز 11 (کوزو) با رهن 110 میلیون تومانی آگهی شده است.

همچنین رهن واحدهای 120 متری پروژه جهاد نصر 150 میلیون تومان و واحد با همین متراژ (امیرساوالان) 170 میلیون تومان است. در خیابان ولیعصر و پروژه ایلام رهن آپارتمان 120 متری 120 میلیون تومان است، همین واحد تابستان گذشته با شرایط 50 میلیون رهن و اجاره 300 هزار تومان در اختیار مستأجر قرار گرفته بود.

به گزارش تسنیم، بازار اجاره مسکن پردیس در حالی به دلیل سرازیر شدن تقاضا از شهر مادر به شدت نابسامان شده که قیمت واحدهای مسکونی از جمله واحدهای مسکن مهر این شهر نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 30 درصد کاهش یافته است.

سال گذشته در چنین روزهایی یک واحد مسکونی 120 متری در فاز 8 با قیمت حدود یک میلیارد تومان معامله می شد که سال جاری به حدود 700 میلیون تومان کاهش یافته است. در سایر فازهای مسکن مهر این شهر نیز شرایط این گونه بوده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1657

به "قیمت مسکن در پردیس کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مسکن در پردیس کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید