مکرون: با هیچ مذهبی مشکل نداریم

به گزارش استدیو مرینا، ایرنا نوشت: رییس جمهوری فرانسه که از مواضع اسلام ستیزانه خود عقب نشینی نموده، مطالب شبکه های اجتماعی را خلاف واقع دانسته و گفت که کشورش با هیچ مذهبی مشکل ندارد.

مکرون: با هیچ مذهبی مشکل نداریم

امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه شنبه شب در پیغامی توییتری نوشت: برخلاف آنچه در روزهای اخیر در شبکه های اجتماعی دیده و شنیده ام، کشور ما با هیچ مذهبی مسئله ای ندارد. همه آن ها (پیروان مذاهب) آزادانه [مناسک مذهبی خود را] انجام می دهند... فرانسه به صلح و همزیستی متعهد است.

همزمان با این پیغام توییتری مکرون رسانه های فرانسوی گزارش دادند که فردی در نزدیکی یک کلیسا به کشیش ارتدوکس یونان شلیک نموده و پس از زخمی کردن او متواری شده است. مقام های هنوز واکنش رسمی به این حادثه نداشته اند.

رییس جمهور فرانسه پیشتر نیز در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره در توجیه اقدام موهن نشریه شارلی ابدو به ساحت مقدس رسول گرامی (ص) و در سخنانی مزورانه گفت که احساسات مسلمانان در قبال کاریکاتورهای منتشر شده در نشریه های فرانسوی را درک می نماید، اما این انتشار در نشریه ها و روزنامه های آزاد اجرا شده است نه وابسته به دولت.

به گزارش روز شنبه ایرنا، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه که اخیرا از اقدام موهن نشریه های فرانسوی در اهانت به ساحت مقدس پیغامبر اکرم (ص) حمایت نموده است، به دنبال اعتراضات گسترده مسلمانان دنیا به سیاست های ضداسلامی فرانسه گفت که این کاریکاتورها نه در نشریه های وابسته به دولت فرانسه، بلکه در نشریه ها و روزنامه های آزاد اجرا شده است.

مکرون با بیان اینکه احساسات مسلمانان در قبال انتشار کاریکاتورها را درک می نماید، اضافه نمود: افرادی هستند که دست به تحریف و انحراف دین اسلام می زنند و به نام این دین ادعای دفاع از آن را دارند.

رییس جمهور فرانسه اخیراً با اتخاذ مواضع اسلام ستیزانه بر حمایت خود از نشریه هایی را که کاریکاتورهای موهن علیه مقدسات اسلامی و پیغامبر گرامی اسلام(ص) منتشر نموده اند، گفت که مانع این کار آنها نخواهد شد.

این اظهارات مکرون با اعتراضات گسترده مسلمانان دنیا روبه رو شده و بسیاری از کشورهای اسلامی خواهان تحریم کالاهای فرانسوی شده اند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1247

به "مکرون: با هیچ مذهبی مشکل نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون: با هیچ مذهبی مشکل نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید