وزیر آموزش و پرورش: تأثیر قطعی 40 درصدی معدل در پذیرش دانشجو سال جاری اجرایی می گردد

به گزارش استدیو مرینا، صحرایی با بیان اینکه با توجه به اینکه تأثیر قطعی معدل در پذیرش دانشجو برای نخستین بار سال جاری اجرایی می گردد، افزود: کمیسیون آموزش نیز به صورت مرتب در حال رصد زوایای اجرای کار بوده و امیدواریم این قانون که پیشتر مجلس آن را به تصویب رسانده است، تأثیر مثبتی در آموزش کشور داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش: تأثیر قطعی 40 درصدی معدل در پذیرش دانشجو سال جاری اجرایی می گردد

وزیر آموزش و پرورش از برگزاری آزمون های نهایی و تأثیر قطعی 40 درصدی آن در پذیرش دانشجو برای نخستین بار اطلاع داد و گفت: نتایج برگزاری آزمون را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.

به گزارش ایرنا، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش روز دوشنبه پس از نشست کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به اولین حضور خود پس از کسب رأی اعتماد از مجلس در کمیسیون آموزش، عنوان نمود: کمیسیون آموزش امروز دو دستور کار مهم یعنی آنالیز تأثیر ضریب 40 درصدی قطعی معدل در آزمون سراسری و تشریح برنامه های وزارت آموزش و پرورش بود که با حضور رئیس سازمان سنجش مورد رسیدگی نهاده شد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در این نشست نمایندگان ابهاماتی را داشتند و جمع بندی این بود که امتحانات نهایی با تأثیر 40 درصد قطعی برگزار می گردد و کمیسیون آموزش نیز نسبت به این موضوع حمایت لازم را داشت، پس برگزاری آزمون نتایج را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد و برای سال آینده تصمیم جدیدی اتخاذ خواهیم کرد.

صحرایی با بیان اینکه با توجه به اینکه تأثیر قطعی معدل در پذیرش دانشجو برای نخستین بار سال جاری اجرایی می گردد، اضافه نمود: کمیسیون آموزش نیز به صورت مرتب در حال رصد زوایای اجرای کار بوده و امیدواریم این قانون که پیشتر مجلس آن را به تصویب رسانده است، تأثیر مثبتی در آموزش کشور داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: امروز که در فاز اجرای قانون مجلس هستیم، کمیسیون علاوه بر تصویب حامی اجرای آن نیز است که یاری شایانی به ما خواهد نمود.

رفع بسیاری از نگرانی ها درباره امنیت آزمون های نهایی مدارس

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس بعلاوه درباره نشست امروز کمیسیون آموزش با حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش سنجش گفت: با توجه به نگرانی هایی که در افکار عمومی پیرامون امنیت آزمون و وجود تقلب در آزمون های نهایی آموزش و پرورش وجود دارد، این نشست برگزار گردید.

وی اضافه نمود: بر اساس گزارش ها و مستندات ارائه شده در نشست امروز، بسیاری از نگرانی های اعضای کمیسیون در مورد امنیت آزمون و وجود تقلب در امتحانات نهایی رفع شد.

منادی سفیدان توضیح داد: اگر بعضی زیرساخت ها در این خصوص نیز ضعف دارد باید در آینده نزدیک رفع گردد تا به امنیت آزمون اضافه نموده و به اعتلای علم و آموزش در کشور بیانجامد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 خرداد 1402 بروزرسانی: 25 خرداد 1402 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 2214

به "وزیر آموزش و پرورش: تأثیر قطعی 40 درصدی معدل در پذیرش دانشجو سال جاری اجرایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر آموزش و پرورش: تأثیر قطعی 40 درصدی معدل در پذیرش دانشجو سال جاری اجرایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید