وزیر ارتباطات: اینترنت ملی یک دروغ بزرگ است

به گزارش استدیو مرینا، وزیر ارتباطات روز گذشته در آیین اختتامیه جشنواره کودک آنلاین گفت: قطعی اینترنت مانند قطع کردن هوا است و نباید در گفتن آن لکنت زبان داشت. اینترنت ملی یک دروغ بزرگ است. دروغی که آنقدر تکرار شده و راه درازی داریم برای این که این تفکر را تصحیح کنیم. آذری جهرمی ادامه داد: چه بخواهیم چه نخواهیم، تلویزیون در حال افول و فضای مجازی در حال رشد است. همان طور که بارها گفته شده، اینترنت ملی معنایی ندارد، اینترنت مانند اکسیژن است و نباید در گفتن آن لکنت زبان داشت. اینترنت ملی یک دروغ بزرگ است، دروغی که آن قدر تکرار شده که برای تصحیح این تفکر راه درازی در پیش داریم.

وزیر ارتباطات: اینترنت ملی یک دروغ بزرگ است

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

در همین رابطه می توانیم به اعلام امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات، اشاره کنیم که هفته گذشته در حساب توییتری خود نوشت: بازگشتیم، اما برای جلوگیری از عادی سازی قطع اینترنت، در حال تهیه لایحه ای هستیم تا از این پس قطع اینترنت و هر اپ با بیش از 10 میلیون کاربر ایرانی تنها با تصویب مجلس امکان پذیر باشد! از نمایندگان می خواهم از آن پشتیبانی نمایند. اینترنت مثل آب، مثل هوا، قابل قطع کردن نیست!

وزیر ارتباطات همچنین در جریان اختتامیه جشنواره کودک آنلاین در خصوص لایحه این وزارت برای جلوگیری از عادی سازی قطع اینترنت گفت: سازمان فناوری اطلاعات مسئول به پایان رساندن این لایحه است و کار درحال پیگیری است. در حال حاضر در بند 34 و ماده 2 اساسنامه سازمان جهانی مخابرات که ایران هم به آن پیوسته، حق قطع اینترنت در مواقع خاص که مربوط به امنیت ملی یک کشور است را با توجه به قوانین محلی، برای کشورها به رسمیت شناخته است و حالا ما نیز باید این قانون را در کشور براساس موقعیت های داخلی شفاف کنیم.

در همین رابطه می توانیم به کوشش بعضی از نمایندگان مجلس برای تصویب طرح دو فوریتی الزام دسترسی به خدمات اینترنت هم اشاره کنیم. سید حمیده زرآبادی، عضو کمیسیون صنایع و معادت مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا گفته: در ماده واحده طرح الزام دسترسی به خدمات اینترنت آمده است که اعمال هرگونه قطع و یا مسئولیت استفاده از خدمات مبتنی بر بستر اینترنت (اعم از داخلی و بین المللی) تحت هر عنوان بدون مجوز مجلس ممنوع است و مقررات این حکم عطف به ماسبق می گردد. در ادامه می­ توانید بخشی از صحبت­ های محمد جواد آذری جهرمی در اختتامیه جشنواره کودک آنلاین را تماشا کنید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 614

به "وزیر ارتباطات: اینترنت ملی یک دروغ بزرگ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: اینترنت ملی یک دروغ بزرگ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید