چین: هدف استرالیا از توییت جنجالی انحراف اذهان عمومی است

به گزارش استدیو مرینا، سفارت چین در استرالیا واکنش این کشور به توییت سخنگوی وزارت خارجه چین را تلاشی برای انحراف اذهان عمومی نسبت به اقدامات نظامیان استرالیایی دانست.

چین: هدف استرالیا از توییت جنجالی انحراف اذهان عمومی است

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سفارت چین در استرالیا در واکنش به جنجال ایجاد شده درباره تصویر سرباز استرالیایی در افغانستان و توییت این عکس توسط سخنگوی وزارت خاجه چین بیان کرد که سیاستمداران استرالیایی برداشت غلطی از این توییت داشته و سعی در تحریک حس ملی گرایی داشته اند.

سفارت چین در کانبرا امروز (سه شنبه) دراین باره گفت: خشم و عصبانیت بعضی سیاستمداران و رسانه های استرالیایی چیزی جز برداشت غلط و واکنش افراطی به توییت آقای ژائو نبوده است.

در این بیانیه آمده است که استرالیا به دنبال تحریک حس ملی گرایی و انحراف اذهان عمومی از جنایات وحشتناکی است که توسط سربازان استرالیایی اتفاق افتاده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با انتشار تصویری، جنایات نظامیان استرالیایی در افغانستان را محکوم کرد که واکنش دولت کانبرا را در پی داشت.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: از قتل غیرنظامیان و زندانیان افغان توسط نظامیان استرالیایی شوکه شدم؛ ما این اقدامات را شدیداً محکوم می کنیم و خواهان پاسخگویی درباره آن هستیم.

وی همچنین تصویری منتشر کرد که در زیر پرچم استرالیا اجساد افراد وجود دارد و یک نظامی استرالیایی چاقویی را بر گلوی یک کودک افغان قرار داده و زیر آن نوشته است: نگران نباش، ما می آییم تا برای شما صلح بیاوریم.

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا در واکنش به این توئیت گفت که پکن باید از انتشار این توئیت شرمسار باشد و فوراً آن را پاک کند.

با اینحال جرائمی که در گزارش ارتش استرالیا از آن افشاگری شده است، شامل عطش خون ریزی و رقابت بر سر کشتن و رفتار غیرانسانی و غیرضروری با زندانیان می گردد.

بعضی از نیروهای ویژه استرالیا در مصاحبه های خود گفته اند که تعدادی از نظامیان این جنایت را می ستودند و در سرپوش گذاشتن بر قتل های غیرقانونی و سایر جنایات نقش داشتند.

چندی پیش نیز روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد گزارشی درباره اینکه نظامیان استرالیایی در افغانستان، غیرنظامیان و افراد زندانی را یا به ضرب گلوله می کشتند یا با چاقو گلوی آن ها را می بریدند، منتشر کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1311

به "چین: هدف استرالیا از توییت جنجالی انحراف اذهان عمومی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: هدف استرالیا از توییت جنجالی انحراف اذهان عمومی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید