اعتراض چین، ترکیه و روسیه به توئیتر

به گزارش استدیو مرینا، پس از آنکه توییتر هزاران حساب کاربری را با ادعای تبلیغ پروپاگاندا برای چین، ترکیه و روسیه بست، آنکارا توییتر را به راه اندازی کمپین بدنام سازی متهم کرد و پکن تاکید نمود که عظیم ترین قربانی اطلاعات نادرست شده است.

اعتراض چین، ترکیه و روسیه به توئیتر

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، در واکنش به اقدام توییتر برای پاک کردن شبکه هایی که شامل بیش از 170 هزار حساب کاری ظاهرا مرتبط با منافع حامی دولت در آنکارا، پکن و مسکو بودند، ترکیه از یک کارزار کثیف علیه دولت آنکارا سخن گفته و توییتر را به عنوان دستگاه تبلیغات محکوم کرد.

توییتر گفته که حدود 7340 حساب کاربری ترک زبان را در این شبکه اجتماعی حذف نموده است. بر اساس خبر توییتر، در این حساب های کاربری با پخش پیغام های گمراه کننده از دولت ترکیه پشتیبانی می شده است.

فخرالدین آلتون، مدیر ارتباطات دولت ترکیه گفت: توییتر کوشش می نماید تا دولت ترکیه و یک جنبش سیاسی محبوب و مردمی را بدنام سازد. ادعاهای توییتر مبنی بر اینکه این حساب های کاربری ساختگی بودند و برای حمایت از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه ایجاد شده بودند و تنها توسط یک قدرت مرکزی مدیریت می شدند، واقعیت ندارد.

وی همچنین توییتر را تهدید نموده و مدعی شد که این پلتفورم می خواهد با ماهیت های ضد ترکیه و طراحی مجدد سیاست های ترکیه، پروپاگاندای سیاه را ترویج دهد.

آلتون با اشاره تلویحی به محدودیت هایی که آنکارا بر یوتیوب، ویکی لیکس و توییتر اعمال نموده است، گفت: می خواهیم به توییتر سرنوشت نهایی پلتفورم هایی را که در گذشته کوشش کردند تا اقدامات مشابهی انجام دهند، یادآور شویم.

علاوه بر این توییتر اعلام نمود که 1152 حساب کاربری یک گروه روسی را نیز که در آمریکا به عنوان پخش کننده مطالب دسته بندی شده تبلیغاتی شناخته می شدند، حذف نموده است. به گفته توییتر این حساب های کاربری وابسته به حزب حاکم روسیه بودند و به مخالفان سیاسی روسیه حمله می کردند.

حزب حاکم روسیه اعلام نمود، همه حساب های کاربری اش مثل همواره مشغول فعالیت هستند با این حال این اقدام توییتر را به عنوان سانسور محکوم کرد. الکساندر هینشتاین، یکی از قانونگذاران این حزب گفت: مسدود کردن حساب های کاربری بر مبنای نشانگرهای سیاسی سانسور محسوب می گردد. این اقدام غیرقابل قبول است.

شبکه اجتماعی توییتر همچنین از حذف بیش از 170 هزار حساب کاربری خبر داده است که در آن ها مواضع دولت چین با اطلاعات و تبلیغات دروغین منتشر می شدند. رهبری پکن این ادعا را رد نموده و خود را بزرگترین قربانی اطلاعات غلط خوانده است.

توییتر گفته است که از جمله موارد دیگر که سبب حذف این حساب های کاربری شده، این است که جنبش دموکراسی در هنگ کنگ به وسیله این حساب ها مورد حمله قرار گرفته و ایالات متحده آمریکا بی اعتبار شده است. سیاستمداران چینی این اتهام های توییتر را رد نموده اند.

در شرح توییتر درباره علت مسدود شدن حساب ها در این شبکه آمده است که حساب های حذف شده چینی، شبکه هایی هستند که به روشنی در ارتباط با رهبری پکن قرار دارند. به گفته این شبکه اجتماعی، از این تعداد، 23 هزار و 750 حساب ویژه فعال از سوی دولت چین و حدود 150 هزار حسابی بوده است که از سوی سفارتخانه های چین به طور مرتب خبر منتشر می کردند.

توییتر اعلام نمود: این حساب های کاربری بیشتر به زبان چینی توییت می کردند و پخش کنندگان دارای دیدگاه های ژئوپلیتیکی متناسب با حزب کمونیست چین بودند.

چین از تصمیم این شرکت آمریکایی انتقاد کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه در پکن گفت: اگر توییتر بخواهد چیزی را تغییر دهد، باید حساب های سازماندهی شده و هماهنگ برای حمله و بی اعتبار کردن چین را حذف کند.

توییتر مدعی است که در این حساب های کاربری مطالب دستکاری شده ای درباره گسترش ویروس کرونا نیز پخش شده اند. علاوه بر این به گفته توییتر این حساب های کاربری از اعتراضات ضد نژادپرستی در ایالات متحده برای اهداف تبلیغاتی استفاده نموده اند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1025

به "اعتراض چین، ترکیه و روسیه به توئیتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض چین، ترکیه و روسیه به توئیتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید