کاهش بنیه صندوق رفاه دانشجویان، برای افزایش مبلغ وام ها احتیاط می گردد

به گزارش استدیو مرینا، وزیر علوم با اشاره به عدم تحصیص بخشی از اعتبارات صندوق رفاه دانشجویان در سال گذشته، گفت: متاسفانه بنیه این صندوق در حوزه اعتبارات کاهش یافته است.

کاهش بنیه صندوق رفاه دانشجویان، برای افزایش مبلغ وام ها احتیاط می گردد

دکتر منصور غلامی در گفت و گو با استدیو مرینا ضمن بیان این مطلب به تشریح ارائه تسهیلات به دانشجویان همزمان با شروع سال تحصیلی جدیدپرداخت و اظهار کرد: به دلیل اینکه سال گذشته بخشی از اعتبارات صندوق رفاه دانشجویان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت نشده است لذا بنیه این صندوق برای امسال برای ارائه خدمات دانشجویی بیشتر، مقداری ضعیف شده است.

وی در ادامه توضیح داد: البته صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در امسال مبلغ پرداخت وام دانشجویی را افزایش داده است اما به دلیل مشکل اعتباری برای افزایش مبلغ سایر وام ها احتیاط می گردد.

وزیر علوم تاکید نمود: اگر بعد از پرداخت وام دانشجویی اعتبار کافی در صندوق رفاه دانشجویان باقی بماند مبلغ سایر وام ها و تسهیلات دانشجویی نیز افزایش خواهد یافت. اما ابتدا باید هزینه های امسال را در اولویت قرار داد.

این سخنان وزیر علوم در حالی عنوان می گردد که پیش از این ناصر مطیعی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، در گفت وگو با استدیو مرینا منابع مالی صندوق در شرایط فعلی را محدود توصیف نموده و گفته بود که در شرایط مالی فعلی کوشش می کنیم برنامه هایی که برای دانشجویان اولویت بیشتری دارند را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به جزییات طرح افزایشی وام مسکن دانشجویان متاهل در مجلس شورای اسلامی گفته بود: وام مسکن دانشجویان اعم از دانشجویان متاهل و مجرد در امسال افزایشی نداشته است و فقط توانستیم دو نوع وام شهریه و ضروری را افزایش بدهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 342

به "کاهش بنیه صندوق رفاه دانشجویان، برای افزایش مبلغ وام ها احتیاط می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش بنیه صندوق رفاه دانشجویان، برای افزایش مبلغ وام ها احتیاط می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید