کشفی غیرمنتظره در مغز متوفیان مبتلا به آلزایمر

به گزارش استدیو مرینا، کشف غیرمنتظره مس و آهن در مغز بیماران آلزایمری فوت شده، امید به یافتن روش های درمانی نو برای این بیماری را افزایش داده است.

کشفی غیرمنتظره در مغز متوفیان مبتلا به آلزایمر

به گزارش خبرنگار ، به نقل از دیلی میل، محققان با اعلام کشف مس و آهن در مغز متوفیان مبتلا به آلزایمر تصریح کردند: این اولین بار است که وجود فلزات اولیه در بافت مغز انسان تأیید می شود که ممکن است در درک بهتر چگونگی کمک به بیماری های تخریب عصبی مانند پارکینسون و آلزایمر مفید باشد.

اگرچه مواد معدنی به طور طبیعی در بدن وجود دارند و برای سلامتی ضروری هستند، اما معمولاً به صورت ترکیبات اکسیدشده ذخیره می شوند.

این دانشمندان نانوذرات مس و آهن به اندازه 1/10000 معادل یک سر سوزن را در مغز دو فرد متوفی مبتلا به آلزایمر پیدا کردند.

این کشف در پلاک های حاوی پروتئین های مضر معروف به آمیلوئید صورت گرفت که با بیماری آلزایمر مرتبط هستند و اغلب در فضا های بین سلول های عصبی جمع می شوند.

فلزات در حالت های شیمیایی کاهش یافته از جمله یونیزاسیون های مختلف (جایی که اتم یا مولکولی بار منفی یا مثبت به دست می آورد) و اشکال اساسییافت پیدا می شوند.

در چنین مواردی، فلزات می توانند اتم های ناپایداری تولید کنند که برای سلول های مغزی سمی است. عدم تعادل مواد معدنی قبلاً با ایجاد بیماری زوال عقل و بیماری های تخریب کننده عصب مرتبط بوده است، اما یکی از نویسندگان این تحقیق گفت: هیچ دلیلی وجود ندارد که باور داشته باشیم قرار گرفتن روزانه در معرض این مواد معدنی باعث وجود آن ها در مغز می شود.

نیل تیلینگ استاد نانوفیزیک در دانشگاه Kele می گوید: هنوز مشخص نیست که آیا این ذرات در واقع با بیماری در ارتباط هستند، اما حداقل، وجود آن نشان می دهد که چیز های زیادی برای یادگیری در مورد نحوه پردازش مواد معدنی در مغز وجود دارد.

تیلینگ با اشاره به اینکه کشف فلزات اساسی در مغز غیرمنتظره است، اضافه کرد: پی بردن به جزئیات، زمان بیشتری لازم دارد و تحقیقات اضافی (یافته ها) ممکن است روی درمان بیماری های تخریب عصبی مانند بیماری آلزایمر تأثیر بگذارد.

در نهایت، این مجموعه از تحقیقات می تواند به درمان های تازه منجر شود که مواد معدنی و همچنین پروتئین های آمیلوئید را در حال حاضر تحت مطالعه قرار می دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1735

به "کشفی غیرمنتظره در مغز متوفیان مبتلا به آلزایمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشفی غیرمنتظره در مغز متوفیان مبتلا به آلزایمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید