کشف سکه ای تاریخی که چهره امپراتور رومی را به تصویر می کشد

به گزارش استدیو مرینا، ایسنا/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، کشف سکه ای تاریخی که چهره امپراتور رومی را به تصویر می کشد، صورت گرفت.

کشف سکه ای تاریخی که چهره امپراتور رومی را به تصویر می کشد

باستان شناسانی که در جزایر مانش در نزدیکی سواحل فرانسه مشغول کاوش بودند، دو سکه رومی را کشف کردند که بر روی آن چهره یک سزار و بر روی دیگری چهره یک امپراتور رومی که در حمله گوت ها کشته شد، به تصویر کشیده شده است.

لایوساینس نوشت، کشف این سکه ها با در نظر گرفتن یافته های قبلی از بقایای سازه های رومی از جمله بقایای یک دژ نشان می دهد که رومی ها در جزیره کوچک آلدرنی واقع در شمال جزایر مانش مستقر شده بودند.

باستان شناسان معتقدند که رومی ها در این نقطه مستقر بودند تا با آب های بین این مکان و فرانسه نظارت داشته باشند. بعلاوه گمان می رود، کشتی هایی که با محموله مواد غذایی و روغن از مدیترانه حرکت می کردند از آلدرنی عبور می کردند، بنابراین رومی ها دژی در این مکان بنا کردند تا بر این مسیر تجاری نظارت داشته باشند و از حمله دزدان دریایی و سایر وقوع سایر خطرات جلوگیری نمایند.

باستان شناسان از سال 2008 میلادی در آلدرنی کاوش را شروع نموده اند اما هنوز نقاط بیشتری برای کاوش به جای مانده است. در سال 2017، گروهی از کارگران گورهای عصر آهن و بخش هایی از یک ساختمان رومی را کشف کردند که نشان می دهد بشر از هزاران سال قبل در این جزیره ساکن بوده است.

کاوش در آن ساختمان رومی نشان داد که برای این ساختمان سه اتاق، یک حیاط، یک مسیر سنگفرش شده و یک مکان برای انباشتن زباله ها ساخته شده بود. یکی از سکه هایی که اخیرا کشف شده است در محل مخصوص زباله ها پیدا شد که در حقیقت یک سکه نقره است که به سال 255 میلادی باز می شود و بر روی آن چهره والریان دوم نوه والریان امپراتور روم که پسرش را در حکمرانی شریک کرد و نوه اش را سزار نامید، نقش بسته است.

باستان شناسان در نقطه دیگری از ساختمان رومی، سکه برنز تصویرگر والنس امپراتور روم را پیدا کردند که قدمت آن به 364 میلادی تا 367 میلادی باز می شود. والنس در نتیجه حمله گوت ها کشته شد.

منبع: همگردی
انتشار: 4 تیر 1403 بروزرسانی: 4 تیر 1403 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 2270

به "کشف سکه ای تاریخی که چهره امپراتور رومی را به تصویر می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف سکه ای تاریخی که چهره امپراتور رومی را به تصویر می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید