کشف پاپیروس 16 متری با نوشته هایی از کتاب مردگان برای اولین بار!

به گزارش استدیو مرینا، باستان شناسان مصری برای اولین بار پیروز به کشف پاپیروسی با میزان 16 متری شده اند که حاوی متونی از کتاب مردگان است.

کشف پاپیروس 16 متری با نوشته هایی از کتاب مردگان برای اولین بار!

باستان شناسانی که مشغول کار در منطقه سقاره در مصر بودند، برای نخستین بار در یک قرن اخیر، یک پاپیروس (کاغذ حصیری) 16 متری را کشف نموده اند. این کاغذ حاوی متونی از کتاب مردگان است که ظاهراً برای یاری به مردگان برای رفتن به زندگی پس از مرگ استفاده می شده است.

پژوهشگرانی که این پاپیروس کهن را کشف نموده اند، ابتدا تصور می کردند طول آن 9 متر باشد، اما زمانی که این کاغذ را به طور کامل بازیابی و ترجمه کردند، تعیین شد که میزان واقعی آن 16 متر بوده است. این نخستین پاپیروسی است که به وسیله خود مصری ها کشف شده و به همین دلیل برای اولین بار نام مصری پاپیروس وزیری را دریافت نموده است.

این پاپیروس در یکی از 250 تابوت سایت تاریخی سقاره کشف شده و مشتمل بر متونی از کتاب مردگان مصریان است. قدمت این کتاب که دربرگیرنده آیین خاک سپاری اهالی مصر باستان است، به 50 سال پیش از میلاد مسیح برمی شود. (نکته: تصویر ابتدای مطلب تزئینی است.)

تصویری از سایت سقاره

مصطفی وزیری، دبیرکل شورای عالی عتیقه جات مصر می گوید این پاپیروس در افتتاحیه موزه بزرگ مصر به نمایش درخواهد آمد. متون این برگه درحال حاضر درحال طی کردن مراحل مختلف ترجمه تا رسیدن به زبان عربی است.

کشف پایپروس وزیری می تواند اطلاعات جدیدی را درباره عقاید مصریان باستان درباره ورود به دنیا پس از مرگ ارائه کند. از جمله رسوم اهالی این کشور این بود که مردگان خود را به همراه وسایل مختلفی از جمله این دست نوشته های مصور دفن نمایند.

خبر کشف این پاپیروس در خلال مراسم روز باستان شناسی در مصر اعلام شد. وزارت گردشگری و عتیقه جات این کشور هر ساله روز گردشگری را در تاریخ 14 ژانویه جشن می گیرد. سایت تاریخی سقاره که این کاغذ 16 متری در آن کشف شده است، در میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده و خانه چندین سازه هرمی و سایت های دفن حیوانات است. باستان شناسان تا به امروز اکتشافات زیادی در این سایت تاریخی داشته اند.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 4 بهمن 1401 بروزرسانی: 4 بهمن 1401 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 2156

به "کشف پاپیروس 16 متری با نوشته هایی از کتاب مردگان برای اولین بار!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف پاپیروس 16 متری با نوشته هایی از کتاب مردگان برای اولین بار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید