6 ماه بعد از انفجار بندر بیروت؛ لبنانی ها همچنان چشم انتظار بازسازی، گزارش اختصاصی خبرنگاران

به گزارش استدیو مرینا، شش ماه از انفجار مهیب بیروت گذشت، مردم لبنان در انتظار توافق رهبران سیاسی برای تشکیل دولت جدید در این کشور هستند تا مرهمی بر زخم آلام مردم این کشور باشد.

6 ماه بعد از انفجار بندر بیروت؛ لبنانی ها همچنان چشم انتظار بازسازی، گزارش اختصاصی خبرنگاران

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران از بیروت، شش ماه پس از انفجار بندر بیروت، لبنانی ها منتظر گشایش فضای سیاسی و توافق رهبرانشان هستند. از 4 آگوست، ویرانی و گرد و غبار بعد از انفجار بندر که لبنان و کل دنیا را لرزاند، بیروت و محله های آن را همچنان در بر گرفته است؛ آوارهایی که تا همین امروز مردم در کوشش اند خانه های خود را از زیر آن نجات دهند و در سایه عدم وجود دولت و سرگرمی سیاستمداران و احزاب آنها برای کسب یک کرسی یا سهمی در دولت که بحران بزرگی را برای آسیب دیدگان به وجود آورده است، مردم کوشش می نمایند با هزینه شخصی خود خانه هایشان را بازسازی نمایند.

ایلی فرزلی معاون رئیس مجلس لبنان در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در بیروت تأکید کرد: همه فعالیت هایی که برای بازسازی خرابی ها صورت می گیرد حاصل کوشش شخصی خانواده های دردمند در سایه انتظار برای تشکیل دولت است.

فرزلی گفت: ما منتظر آغوش بین المللی همچون دولت ایران که سابقه طولانی در حمایت از لبنان به عنوان یک کشور دوست دارد، برای بازسازی خرابی ها هستیم.

وی بر اهمیت روابط دوجانبه میان ایران و لبنان و فعال سازی تجربه های جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف تأکید کرد.

به نظر می رسد که اهالی بیروت در انتظار توافق سیاست مداران درباره سهم ها و دستاوردهایشان، همچنان خاطراتشان را مرور می نمایند و به کوشش خود برای بهبود زخم ها ادامه می دهند به امید اینکه رهبرانشان به توافق سیاسی برسند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1408

به "6 ماه بعد از انفجار بندر بیروت؛ لبنانی ها همچنان چشم انتظار بازسازی، گزارش اختصاصی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 ماه بعد از انفجار بندر بیروت؛ لبنانی ها همچنان چشم انتظار بازسازی، گزارش اختصاصی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید