66 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مدرسه در خراسان جنوبی احتیاج است

به گزارش استدیو مرینا، خبرنگاران: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در مهر شهر بیرجند تعدادی از دانش آموزان در آپارتمان تحصیل می نمایند، گفت: برای احداث 370 کلاس درس در سایت مسکن مهر این استان به 66 میلیارد تومان احتیاج است.

66 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مدرسه در خراسان جنوبی احتیاج است

به گزارش استدیو مرینا از بیرجند، محمد رضا بیکی ظهر امروز در جلسه شورای مسکن خراسان جنوبی در بیرجند گفت: در حال حاضر تعداد 188 کلاس درس در مسکن مهر خراسان جنوبی درحال ساخت است.

وی اضافه نمود: تا به امروز در مسکن مهر خراسان جنوبی 83 کلاس درس احداث شده است و برای احداث این کلاسها از اعتبارات داخلی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی استفاده شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس خراسان جنوبی با اشاره به احداث پروژه حیات طیبه در مهر شهر بیرجند گفت: در زمینه احداث این پروژه یک میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار سرمایه گذاری شده است.

بیکی اضافه نمود: این مجتمع با زیربنای 10 هزار متر مربع و 50 کلاس درس در حال احداث است و برای تکمیل این پروژه به 7 میلیارد تومان اعتبار احتیاج است.

وی با اشاره به اینکه استانداری برای احداث کلاس در سایت های مسکن مهر اعتبار اختصاص دهد گفت: تراکم دانش آموزان در هر کلاس درس در مهر شهر بیرجند 69 نفر است و این دو برابر استاندارد کشوری است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از دانش آموزان در مهر شهر بیرجند در آپارتمان تحصیل می نمایند و برای تکمیل مجتمع حیات طیبه مهر شهر بیرجند با کمبود اعتبار زیادی روبه رو هستیم.

بیکی اضافه نمود: در مسکن مهر بیرجند 23 هزار نفر ساکن هستند و برای حل شدن مشکل تحصیل دانش آموزان در منطقه مسکن مهر خراسان جنوبی احتیاج احداث 370 کلاس درس و اعتباری بین 150 تا 200 میلیون تومان برای احداث هر کلاس درس داریم.

وی توضیح داد: زمین هایی که در سایت های مسکن مهر پیش بینی می گردد نباید کمتر از 2 هزارمتر باشد و برای احداث 370 کلاس درس اعتباری بالغ بر 66 میلیارد تومان احتیاج است.

مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: کوشش می گردد نگذاریم دغدغه فضای آموزشی در دانش آموزان وخانواده های آنها نفوذ پیدا کند.

ج

منبع: تسنیم
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 937

به "66 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مدرسه در خراسان جنوبی احتیاج است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "66 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مدرسه در خراسان جنوبی احتیاج است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید