ادامه اعتراض ها در کلمبیا، پلیس به سوء استفاده جنسی متهم شد

به گزارش استدیو مرینا، معترضان کلمبیایی روز چهارشنبه برای هشتمین روز متوالی با حضور در خیابان های بوگوتا، پایتخت این کشور، خواهان تغییر سیاست های مالی در کلمبیا شدند.

ادامه اعتراض ها در کلمبیا، پلیس به سوء استفاده جنسی متهم شد

به گزارش یورونیوز؛ تظاهرات روز گذشته معترضان کلمبیایی پس از چند روز درگیری خشونت آمیز با پلیس که به کشته شدن ده ها نفر و زخمی و بازداشت شدن صدها نفر انجامید، برگزار گردید.

معترضان در سراسر کلمبیا خواهان تغییر سیاست های مالی ایوان دوکه، رئیس جمهور کلمبیا هستند. اعتراض به افزایش فقر و بیکاری در کلمبیا که با شیوع بیماری کرونا تشدید شده، از روز چهارشنبه هفته گذشته شروع شده است.

بر اساس گفته مدافعان حقوق بشر کلمبیا، 24 نفر در جریان اعتراضات در این کشور کشته شده اند. همچنین به گفته آنها، حداقل 85 نفر مفقود و 306 نفر در جریان اعتراضات زخمی شده اند. در مقابل، پلیس نیز از زخمی شدن 540 افسر خبر داده است.

با تشدید اعتراض ها در شهرهای کلمبیا، دولت این کشور سرکوب معترضان را شدت بخشید، به گونه ای که تانک های ارتش را روز سه شنبه در ورودی شمالی بوگوتا، مستقر کرد.

بعضی نهادهای مدنی بر این نظر هستند که آمار واقعی کشته و زخمی شدگان اعتراضات کلمبیا می تواند بیشتر باشد. آن ها همچنین از موارد سوء استفاده جنسی توسط پلیس از معترضان خبر داده اند.

پیشتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، دولت کلمبیا را به استفاده بیش از حد زور در برخورد با معترضان متهم کرد.

اگر چه رییس جمهور کلمبیا طرح اصلاح مالیاتی خود را پس گرفته اما سرکوب خشن پلیس باعث شده است تا معترضان خیابان ها را ترک نکنند.

در همین حال صدها شهروند کلمبیایی مقیم شیلی در خارج از کنسولگری این کشور گردهم آمدند تا حمایت و همبستگی خود را با اعتصاب ملی روز چهارشنبه در کلمبیا نشان دهند.

در پی این حرکت، شهروندان شیلی نیز به این تجمع پیوستند تا همبستگی خود را با مردم کلمبیا نشان دهند. بعضی خبرها نیز از تجمع های حمایتی مشابه شیلی در کشورهای مکزیک و استرالیا خبر می دهند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1597

به "ادامه اعتراض ها در کلمبیا، پلیس به سوء استفاده جنسی متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراض ها در کلمبیا، پلیس به سوء استفاده جنسی متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید