خبرنگاران پایگاه هوایی سعودی هدف حمله پهپادی یمن نهاده شد

به گزارش استدیو مرینا، تهران- خبرنگاران- سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله پهپادی نیروهای یمنی به پایگاه هوایی عربستان سعودی واقع در جنوب این کشور اطلاع داد.

خبرنگاران پایگاه هوایی سعودی هدف حمله پهپادی یمن نهاده شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره یمن، یحیی سریع پنجشنبه شب گفت: نیروهای یمنی با دو فروند پهپاد از نوع قاصف k2 پایگاه هوایی ملک خالد در منطقه خمیس مشیط را هدف قرار دادند.

وی با بیان اینکه این حمله بسیار دقیق اجرا شده، اضافه نمود: این حمله در پاسخ به حملات و محاصره ائتلاف سعودی علیه یمن صورت گرفت.

پیشتر نیز سخنگوی نیروهای مسلح و کمیتههای مردمی یمن از هدف قرار دادن چند مرکز حساس در ریاض با چهار فروند هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) در پاسخ به ادامه تجاوز نیروهای ائتلاف و محاصره این کشور اطلاع داد.

هفته گذشته نیز نیروهای مسلح یمن با 6 فروند هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان را هدف قرار دادند و این اهداف با دقت بالا مورد اصابت نهاده شد.

علاوه بر این، نیروهای مسلح یمن بوسیله هواپیمای بدون سرنشین 2k با حمله به فرودگاه بین المللی ابها در منطقه عسیر در جنوب غربی عربستان، یک مرکز مهم نظامی را هدف قرار دادند.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را شروع کردند اما پس از گذشت تقریبا پنج سال از این تجاوز وحشیانه، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

تجاوز وحشیانه نیروهای ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی اکنون وارد هفتمین سال شده است و مقاومت مردم یمن باعث شده تا نیروهای مسلح و کمیته های مردمی این کشور با راهنمایی انصارالله به پیروزی های سیاسی و نظامی ارزشمندی دست یابند و متجاوزان را در اندیشه راهکارهایی از جمله ارائه پیشنهادها و ابتکارات صلح برای خارج شدن از باتلاق جنگ یمن فرو برده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1526

به "خبرنگاران پایگاه هوایی سعودی هدف حمله پهپادی یمن نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پایگاه هوایی سعودی هدف حمله پهپادی یمن نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید