روایت افشاگر سیسمونی گیت از کوشش کتاب افروغ برای دولتی نشدن جنبش دانشجویی

به گزارش استدیو مرینا، وحید اشتری، افشاگر سیسمونی گیت در رشته توئیتی نوشت: سال های اول دانشجویی عمرمان به مطالعه آثار و مصاحبه ها و شنیدن سخنرانی هایش گذشت. شاید یکی از تاثیرگذارترین ها روی فکر بچه های عدالتخواه بود. اینکه بعد ها چه شد بماند! ولی صبح که بیدار شدم پیامک آمد به رحمت خدا رفت. همه آن سال ها جلوی چشمم رژه رفت. می بینی چه دنیایی است اسماعیل!

روایت افشاگر سیسمونی گیت از کوشش کتاب افروغ برای دولتی نشدن جنبش دانشجویی

مناقشه حق و مصلحت و بن بست جنبش دانشجویی را چنان دست به دست می کردیم که گویی انسان تک ساحتی است و ما جنبش دانشجویان چپ آلمانی، هربرت مارکوزه ای پیدا نموده ایم که خلاء های نظری مان را پر کند و جنبش دانشجویی در ایران را زنده کند. چه روزگاری که با تو نگذراندیم مرد! یادش بخیر…

ایندفعه رسما برای ما کتاب نوشته بود. برای جنبش دانشجویی! به قول خودش برای دولتی نشدن و مبدل شدن به ابژه یا موضوع شناسایی نقد، برای پرهیز از قدرت زدگی و توجیه ابزار به واسطه هدف، پرهیز از اعتماد مطلق به اصحاب قدرت و قداست بخشیدن به آن ها و … و ما این ها را نمی خواندیم. می خوردیم!

انگار برای ما هابرماس بود و داشت پا به پای مان می آمد. اصلا فصل ششم همین کتاب متن سخنرانی اش در نشست سالیانه جنبش عدالتخواه دانشجویی در سال 85 در کرمان بود. در همین کتاب موج نو عدالتخواهی در دانشگاه ها را جنبش سوم دانشجویی (پس از موج 16 آذر 32 و 13 آبان 58) معرفی نموده بود!

ادامه رشتو را هی دارم می نویسم و هی پاک می کنم. ما کماکان گرفتار مناقشه حق و مصلحتیم. الغرض خدا دکتر عماد افروغ را بیامرزد. به گردن ما و همه بچه های عدالتخواه حق استادی داشت و دارد. برای شادی روح اش فاتحه ای قرائت بفرمایید!

منبع: فرارو
انتشار: 26 فروردین 1402 بروزرسانی: 26 فروردین 1402 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 2189

به "روایت افشاگر سیسمونی گیت از کوشش کتاب افروغ برای دولتی نشدن جنبش دانشجویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت افشاگر سیسمونی گیت از کوشش کتاب افروغ برای دولتی نشدن جنبش دانشجویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید