یازدهمین شماره تجربه تازه با تصویر جلدی از هوشنگ ابتهاج منتشر شد

به گزارش استدیو مرینا، تهران (پانا) - شماره یازدهم دوره تازه مجله تجربه با تصویر جلدی از هوشنگ ابتهاج شاعرِ شهیرِ ایران و یادنامه ای برای او منتشر شد.

یازدهمین شماره تجربه تازه با تصویر جلدی از هوشنگ ابتهاج منتشر شد

به گزارش روابط عمومی ماهنامه تجربه؛ شماره یازدهم دوره تازه مجله تجربه با تصویر جلدی از هوشنگ ابتهاج شاعرِ شهیرِ ایران و یادنامه ای برای او منتشر شد.

در این شماره در بخش چهره ماه می خوانیم: چهره ی ماه: صفحاتی به یاد هوشنگ ابتهاج که در نود و چهار سالگی در آلمان در گذشت، مرور نزدیک به یک قرن زندگی، شعر و سیاست در شش تصویر، نگاهی به تاثیر سایه بر موسیقی ایران، وقایع نگاری یک رویداد: سایه و نشر کارنامه، با آثار و گفتاری از سید علی صالحی، فریدون صدیقی، سید مهدی زرقانی، محمود آموزگار، مریم مشر، غفران بداخشانی، محمد رضا ذوالفقاری، سعید برآبادی، پیمان طالبی و... .

در بخش گفتگوی ویژه می خوانیم: گفتگوی منتشر نشده شاهرخ تندروصالح با کریستف بالایی ایران شناس و مترجم ادبیات داستانی که به تازگی در پاریس درگذشت به همراه یاداشتی از حسین اسماعیلی استاد دانشگاه در فرانسه.

در بخش ادبیات می خوانیم: یادنامه احمد گلشیری مترجم و نگاهی به تاثیر او بر ادبیات با آثار و گفتاری از سیامک گلشیری، محمد گلشیری، سیاوش گلشیری، فرهاد کشوری و.../ گفت وگو با حامد حبیبی درباره کتاب تازه اش املاک رابینسون و نقد و آنالیز این اثر/ یک تک نگاری از میلاد حسینی درباره شمایل مارادونا و... .

در بخش کتاب خانه می خوانیم: گفت وگو با احمد امینیان درباره ایده میان داری در ایران/ گفت وگو با نرگس حسن لی درباره کتاب خوش بینی ورای نومیدی

در بخش سینمای ایران می خوانیم: پرونده ای درباره شهرک کلیله و دمنه به همراه گفت وگو با مرضیه برومند با آثار و گفتاری از بهزاد عمرانی، مجتبی اسکندری، کوروش نریمانی، مرجان پورغلامحسین/ تراژدی مهاجران خاموش، یک تک نگاری به یاد مسعود اسداللهی

در بخش سینمای دنیا می خوانیم: پرونده ای درباره فیلم های بلندِ هفتاد و نهمین دوره جشنواره فیلم ونیز/ صفحاتی درباره سریال پیشنهاد

در بخش تئاتر می خوانیم: پرونده ای درباره تاریخ سانسور تئاتر در ایران با آثاری از پوریا موسوی، غلام حسین دولت آبادی، فرزاد فره وشی، علی قلی پور و نرگس هاشم پور

در بخش تجسمی می خوانیم: پرونده ای درباره کتاب شاید بنفش همراه با گفت وگوی رسول رخشا با بهزاد حاتم با آثاری از محمد احصایی، غلامحسین نامی، مجید عباسی، سوگل کاشانی، حافظ روحانی و سروناز علم بیگی/ درباره پروژه های کورش ادیم به همراه گفت وگوی زروان روح بخشان با او و یادداشتی از غزال زار.

در بخش مطالعات ایرانی می خوانیم: پرنده ای درباره ساعت های تاریخی ایران/ گفت وگو با یوسف ثبوتی فیزیک دان و اخترشناس، وارثانِ زعفران و نمک: یادداشت-گزارشی دنباله دار از علی اتحاد.

در بخش هنر زندگی می خوانیم: گفتاری از مصطفی ملکیان درباره ویژگی های فلسفه رواقی/ گفت وگو با بن سالاما کارگردان فرانسوی-الجزایری.

مدیر مسئول تجربه کتایون بناساز است و پژمان موسوی سردبیری آن را بر عهده دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 شهریور 1401 بروزرسانی: 3 شهریور 1401 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 2083

به "یازدهمین شماره تجربه تازه با تصویر جلدی از هوشنگ ابتهاج منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یازدهمین شماره تجربه تازه با تصویر جلدی از هوشنگ ابتهاج منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید