رویترز: 200 نفر از نظامیان حفظ امنیت مراسم تحلیف بایدن کرونا گرفته اند

به گزارش استدیو مرینا، یک مقام آمریکایی خبر داد که بین 100 تا 200 نفر از نیرو های گارد ملی این کشور که در روز تحلیف رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن مستقر شده بودند به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

رویترز: 200 نفر از نظامیان حفظ امنیت مراسم تحلیف بایدن کرونا گرفته اند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی خبر داد که بین 100 تا 200 نفر از نیروهای گارد ملی که برای حفظ امنیت مراسم تحلیف بایدن در واشنگتن مستقر شده اند، تست ابتلا به کرونای آنها مثبت اعلام شده است.

ساعاتی بعد از سرانجام مراسم تحلیف رئیس جمهور آمریکا، نیروهای گارد ملی که برای تامین امنیت این مراسم در ساختمان کنگره مستقر شده بودند، برای استراحت به پارکینگ های اطراف بدون امکانات گرمایشی فرستاده شدند.

سخنگوی نیروهای گارد ملی واشنگتن بدون آن که مشخصاً بگوید چه تعداد از 25 هزار نیروی گارد ملی که وظیفه تامین امنیت مراسم تحلیف را برعهده داشتند به بیرون کنگره فرستاده شدند، گفت این نیروها به درخواست پلیس کنگره به دلیل ازدحام داخل ساختمان با توجه به برگزاری جلسات قانون گذاران به بیرون فرستاده شده بودند.

هفدهم دی ماه، بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت آمیزی مقابل کنگره برگزار کنند. حامیان ترامپ در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق های مختلف آن باز کردند. این افتضاح تاریخی پنج کشته و شماری مجروح برجای گذاشت.

در پی این حادثه، فضای شهر واشنگتن روزها قبل از مراسم تحلیف شکل امنیتی به خود گرفت و این مراسم سرانجام روز چهارشنبه تحت تدابیر شدید امنیتی و استقرار 25000 نظامی گارد ملی در واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا برگزار شد. علیرغم این تدابیر، تعدادی از قانونگذاران مجلس کنندگان این کشور در مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید، جلیقه محافظتی هم بر تن کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1445

به "رویترز: 200 نفر از نظامیان حفظ امنیت مراسم تحلیف بایدن کرونا گرفته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: 200 نفر از نظامیان حفظ امنیت مراسم تحلیف بایدن کرونا گرفته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید