فنگ شویی؛ 5 راه ساده برای گردش بهتر انرژی در خانه

به گزارش استدیو مرینا، شادی، موفقیت، سلامت یا هماهنگی در خانه، از نظر چینی ها حاصل تصادف نیست. فنگ شویی چینی ها، راهی برای به جریان انداختن انرژی های مثبت در فضاست؛ فلسفه ای است که بر جلوگیری از بی نظمی و انباشتگی در محیط تاکید می نماید و حتی انتخاب رنگ ها و نحوه قرار دادن هر یک از وسایل را در به جریان انداختن انرژی های مثبت موثر می داند.

فنگ شویی؛ 5 راه ساده برای گردش بهتر انرژی در خانه

فنگ شویی چه می نماید؟

کیفیت انرژی در خانه شما، می تواند زندگی تان را زیر و رو کند. موضوع فقط جور بودن وسایل خانه با سلیقه تان نیست. اگر انرژی های مثبت در خانه شما به درستی جریان پیدا نمایند، نه تنها عمرتان طولانی می گردد، بلکه روز را به شب رساندن در خانه تان به شما آرامش می دهد.

به باور چینی ها، اگر خانه تان را بر اساس اصول فنگ شویی طراحی کنید، نه تنها اختلافات و بحث های بی ثمر از زندگی تان بیرون می روند، بلکه سلامت می مانید و پول هم به خانه شما سرازیر می گردد.

به در ورودی نگاه کنید

در فنگ شویی، باور بر این است که همه انرژی ها از در اصلی ورودی به خانه شما راه پیدا می نمایند. به هم ریختگی ورودی ساختمان، روند جاری شدن انرژی در خانه شما را با مشکلاتی روبرو می نماید.

تا آنجا که می توانید از به هم ریختگی ورودی خانه جلوگیری کنید و هیچ وقت کفش هایتان را در مقابل در ورودی خانه قطار نکنید. اجازه ندهید اولین تصویری که بعد از بازکردن در خانه می بینید، تصویر کفش های کثیف رها شده در مقابل در ورودی باشد. کفش هایی که با آنها از آلوده ترین نقاط شهر گذشته اید و عرق پایتان در تمام روز، به پارچه ها و چرم هایشان ماسیده است.

نکاتی برای چیدن یک میز غذاخوری متفاوت

جاکفشی بخرید

یک جاکفشی مناسب برای طبقه بندی کفش ها تهیه کنید و در هر نقطه ای از خانه، به جز مقابل در ورودی آن را قرار دهید. شاید به خودتان بگویید که جای کفش، پشت در است، اما واقعیت این است که انباشت آلودگی و آشفتگی در ورودی خانه، مانع ورود انرژی به فضای داخلی خانه می گردد.

پادری را حذف کنید

فکر انداختن پادری پشت در ورودی را هم از سرتان بیرون کنید. این پادری های کوچک که هفته ها یا حتی ماه ها بدون شسته شدن پشت در ورودی خاک می خورند هم از آفت های دیگری هستند که راه را برای ورود انرژی به خانه می بندند. تمیز کردن در ورودی ساختمان، برق انداختن در ورودی خانه، لولا ها و چهارچوب ها، راه انرژی را به سمت خانه شما باز می نماید. تمیز کردن هفتگی ورودی خانه، کاری است که نباید از آن غافل شوید.

آشغال ها را پشت در نگذارید

مراقب باشید که گلدان های خشک شده در ورودی خانه تان رها نشوند و قاب های شکسته روی دیوار راهرو ورودی جا خوش ننمایند. پشت در ورودی خانه شما، باید از هر آلودگی و وسیله بی مصرف یا آسیب دیده ای خالی باشد.

از رنگ قرمز یاری بگیرید

حتما استفاده زیاد از رنگ قرمز در خانه چینی ها و محبوبیت این رنگ در وسایل تزئینی که در خانه هایشان استفاده می گردد، توجه شما را هم جلب نموده است. چینی ها برای جریان پیدا کردن انرژی های مثبت در خانه، از رنگ قرمز یاری می گیرند و آن را نه تنها در فضای داخلی، بلکه پشت در ورودی هم به کار می برند.

هواداران فنگ شویی پیشنهاد می نمایند که یک وسیله تزیینی یا گلدان قرمز را در ورودی خانه قرار دهید. به باور آنها رنگ قرمز انرژی، شانس و خوشبختی را جذب می نماید.

پنجره ها را مسدود نکنید

نزدیک بودن به طبیعت، به شما آرامش خواهد داد و خشم و اضطرابتان را کم خواهد نمود. به همین دلیل هواداران مکتب فنگ شویی توصیه می نمایند که با کنار زدن پرده ها و باز کردن پنجره ها، نور طبیعی را به خانه راه دهید و هوای تازه را در خانه به جریان بیندازید.

در این مطلب، از توصیه های مکتب فنگ شویی برای ورودی های خانه گفتیم. در مطالب بعدی، روش های هماهنگ کردن دکوراسیون خانه با اصول فنگ شویی را با شما در میان خواهیم گذاشت و از نکات ریز اما مهمی صحبت خواهیم کرد که با رعایت کردنشان می توانید انرژی های مهار شده در خانه تان را آزاد کنید.

منبع: کتاب کاله
انتشار: 28 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 140

به "فنگ شویی؛ 5 راه ساده برای گردش بهتر انرژی در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فنگ شویی؛ 5 راه ساده برای گردش بهتر انرژی در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید