قیمت خودروها کاهش می یابد

به گزارش استدیو مرینا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قصد داریم با افزایش ساخت داخلی، وابستگی صنعت خودروسازی را به خارج از کشور کاهش دهیم که با این کار، قیمت ها هم کاهش می یابد.

قیمت خودروها کاهش می یابد

به گزارش گروه مالی استدیو مرینا، امیر بیات با اشاره به اینکه کشور در بخش خودروسازی، سال ها در کوشش است و دولت های مختلف از قطعه سازان داخلی، حمایت نموده اند، اضافه نمود: دولت ها و خودروسازها کوشش کردند قطعه سازی را افزایش دهند.

وی با اشاره به فراوری خودرو k132 در ایران خودرو اضافه نمود: حدود 92 درصد این خودرو داخلی سازی شده است و 8 درصد آن از خارج وارد می گردد که کوشش می کنیم این 8 درصد هم داخلی سازی گردد.

بیات گفت: تحریم ها فرصتی را برای صنعت خودرو فراهم نموده است تا وابستگی خود را به خارج قطع کند.

سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به اینکه قراردادهایی با مشارکت 36 سازنده برای اجرای 55 طرح بسته شده است، اضافه نمود: حجم این قراردادها, 1260 میلیارد تومان است که سالانه کاهش ارزبری 66 میلیون یورویی را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه وجود نمایشگاه های دائمی، یاری بزرگی در متعادل سازی نیازها و فراوری است اضافه نمود: اکنون نمایشگاه های دائمی داریم و قصد داریم این نمایشگاه ها را برای صنایع مختلف در بخش فولاد و لوازم خانگی ایجاد تا میان فراوریکنندگان و نیازمندی های کشور، تعادل برقرار کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1065

به "قیمت خودروها کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت خودروها کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید