مهدوی کیا، انتخاب علی کریمی برای نایب رییس اول

به گزارش استدیو مرینا، خبرگزاری خبرنگاران- علی کریمی دست به کار بزرگی زده و توانسته مهدی مهدوی کیا را برای حضور به عنوان نایب رئیس اول خود در فدراسیون فوتبال و کار در فضای مدیریتی فوتبال ایران متقاعد کند.

مهدوی کیا، انتخاب علی کریمی برای نایب رییس اول

به گزارش خبرنگاران، حضور علی کریمی انتقاداتی را نیز به همراه داشته و یکی از موضوعاتی که در خصوص ستاره سابق فوتبال ایران مطرح می گردد، عدم داشتن مدرک تحصیلی و نداشتن تجربه مدیریت است، که البته خودش در تماس تلفنی با محمد دادکان در این مورد صحبت نموده و تاکید داشته که قطعا عملکرد او ضعیف تر از کادر مدیریت قبلی فدراسیون فوتبال نخواهد بود. حالا علی کریمی برای جبران نواقصی که ممکن است در اداره فدراسیون تحت مدیریت او ایجاد گردد، اقدام بسیار مهمی را انجام داده و توانسته مهدی مهدوی کیا همبازی سابقش در تیم ملی را متقاعد کند که نامش را به عنوان نایب رئیس اول برای حضور در انتخابات فدراسیون رد کند.

مهدی مهدوی کیا این روزهای به عنوان مربی در آموزشگاه باشگاه هامبورگ فعالیت می نماید و از راه دور بر فعالیت های آموزشگاه کیا در ایران نظارت دارد. او پیش تر تاکید نموده بود که فضای فوتبال در ایران به گونه ای نیست که او علاقه ای به کار کردن در این فضا باشد، اما حالا به نظر می رسد درخواست علی کریمی از او برای حضور در کابینه اش با پاسخ مثبت او روبرو شده است.

بی شک حضور مهدی مهدوی کیا به عنوان نایب رئیس اول در انتخابات فدراسیون فوتبال، شانس علی کریمی را برای برنده شدن این رقابت خیلی بیشتر از قبل خواهد نمود و ستاره سابق تیم ملی از همین حالا با این اقدامِ عظیم و راضی کردن مهدوی کیا برای ورود به عرصه مدیریتی، بسیاری از انتقاداتی که به او و تیمش وارد می شده، را از بین برده است. علی کریمی همچنین سعید دقیقی مهاجم سابق لیگ برتر فوتبال ایران را به عنوان نایب رییس دوم و فاطمه علیپور یکی از زنان فعال فدراسیون فوتبال ایران در دوره تاج را به عنوان نایب رییس سوم معرفی نموده تا بخش عمده ای از تیم خود را برای پیروزی در انتخابات با حضور افراد فوتبالی تشکیل داده باشد.

علی کریمی بعد از آویزان کردن کفش ها وارد عرصه مربیگری شد. حتی در آغاز به کادر فنی تیم ملی ملحق شد اما خیلی زود از این سمت استعفا داد و راهنمایی تیم ها در لیگ برتر را برعهده گرفت. به یاد داریم او وقتی وارد مربیگری شد خطاب به خبرنگاران گفت در حال آزمایش خود در عرصه مربیگری هستم و اگر به این نتیجه برسم نمی توانم کمکی به فوتبال کنم کناره گیری می کنم و در نهایت هم این کار را انجام داد. منتقد فدراسیون فوتبال در دوره مهدی تاج حال تصمیم تازه ای برای خود گرفته است. حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و استراتژی او پاکسازی فوتبال و مبارزه با فساد در فوتبال است.

اما سوال اساسی این جاست آیا صلاحیت علی کریمی برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال تایید خواهد شد؟ علی کریمی برای شرکت در انتخابات احتیاج به تایید 5 عضو از اعضای مجمع عمومی دارد که به نظر می رسد به راحتی نظر 5 عضو را به خود جلب خواهد نمود. تصمیم او با موافقت خیلی از مدیران فوتبال همراه شده است. از جمله سعید آذری - مدیر عامل باشگاه فولاد. او به دلیل 4 سال بازی در لیگ برتر و تیم ملی دیگر احتیاج به 10 سال سابقه مدیریتی ندارد. شرایط برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رییسه به نسبت گذشته تعدیل شده است و اینبار خیلی ها می توانند در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رییسه شرکت نمایند. اینبار جایگاه ریاست فدراسیون فوتبال با توجه به اینکه هر نامزد باید 5 فرم امضاء از اعضای مجمع عمومی تحویل دهد می تواند 18 نامزد داشته باشد.

پیش از این افرادی که قرار بود برای پست ریاست فدراسیون کاندیدا شوند، حتما باید مدرک کارشناسی و کارت خاتمه خدمت می داشتند که این موضوع در آخرین تصحیح فدراسیون فوتبال ایران از سوی فیفا برداشته شده و علی کریمی برای حضور در انتخابات احتیاجی به مدرک کارشناسی (لیسانس) ندارد. این مسئله البته مخالفانی جدی در فوتبال ایران داشت اما فیفا از موضع خود کوتاه نیامد و این شرط محدود نماینده را از انتخابات برداشت تا افرادی مثل علی کریمی که فرصتی برای گذراندن تحصیلات عالیه نداشتند نیز بتوانند شانس خود را در این عرصه امتحان نمایند.

علی کریمی امروز رسما وارد عرصه انتخابات فدراسیون فوتبال شد و در این رویداد ثبت نام کرد. او برای پست نایب رئیس اول فدراسیون خود، نام مهدی مهدوی کیا را نوشت. اکنون کریمی با انتشار پستی در اینستاگرامش به این موضوع پرداخته و نوشته است:

در اصل رئیس شمایید مهدى جانمنبع: خبرگزاری آریا

انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1395

به "مهدوی کیا، انتخاب علی کریمی برای نایب رییس اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدوی کیا، انتخاب علی کریمی برای نایب رییس اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید