موافقت نامه تقویت و توسعه تحقیقات نظام سلامت امضا شد

به گزارش استدیو مرینا، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت بهداشت، تفاهم نامه معاونت های بهداشت و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با حضور دکتر علیرضا رئیسی و دکتر فرید نجفی معاونان وزارت بهداشت به منظور توسعه همکاری های پژوهشی در نظام سلامت امضا شد.

موافقت نامه تقویت و توسعه تحقیقات نظام سلامت امضا شد

موضوع این موافقت نامه تقویت و توسعه تحقیقات نظام سلامت با موضوع و مسئولیت مابین معاونت بهداشت و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی، مراکز تحقیقاتی، سازمان های دولتی و غیردولتی مرتبط، مردم و سایر ذی نفعان است.

اجرای سیاست های تصمیم گیری آگاه از شواهد در معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور، ظرفیت سازی و افزایش کمی و کیفی پژوهش های نظام سلامت در حوزه بهداشت، ارتقای کیفیت برنامه های آموزشی یا ارتقای سلامت و پیشگیری در حوزه بهداشت از جمله اهداف این موافقتنامه است.

همچنین تقویت همکاری بین بخشی حوزه های بهداشت و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در زمینه پژوهش های نظام سلامت، توسعه مشارکت های مردمی، حمایت طلبی جلب مشارکت خیران برای اهدا و سرمایه گذاری در بخش تحقیقات نظام سلامت و تعیین مراکز تحقیقاتی همکار در برنامه توسعه تحقیقات نظام سلامت از دیگر اهداف این موافقت نامه است.

براساس این موافقت نامه شیوه نامه اجرایی ظرف مدت دو هفته آماده و به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد.

مدت این موافقت نامه از زمان امضا برای مدت دو سال تعیین می شود و با اعلام قبلی یکی از طرفین قابل قسم بوده و درصورت رضایت طرفین قابل تمدید خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1705

به "موافقت نامه تقویت و توسعه تحقیقات نظام سلامت امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت نامه تقویت و توسعه تحقیقات نظام سلامت امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید