ویزای آمریکا: نماینده ایران در ژنو: آمریکا و حامیان تحریم ملت ها، مرتکب جنایت علیه بشریت می شوند

به گزارش استدیو مرینا، نماینده ایران نزد دفتر سازمان ملل در ژنو با تاکید بر اینکه اقدامات قهری یکجانبه علیه کشورها به منظور ایجاد رنج و درد برای مردم بی گناه طراحی شده اند، خواهان مسئول دانسته شدن آمریکا به اسم مقصر اصلی و کشورهای اروپایی دنبال کننده آن شد.

ویزای آمریکا: نماینده ایران در ژنو: آمریکا و حامیان تحریم ملت ها، مرتکب جنایت علیه بشریت می شوند

اگر علاقمند به دریافت خدمات ویزای آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران، اسماعیل بقایی هامانه نماینده ایران نزد دفتر سازمان ملل در ژنو در سخنرانی خود در چهل وهشتمین نشست شورای حقوق بشر که موضوع آن تاثیر منفی اقدامات قهری یکجانبه بر برخورداری از حقوق بشر است، به انتقاد از تحریم های آمریکا که حتی در شرایط همه گیری بیماری کرونا پا برجا بود، پرداخت و تاکید نمود: حتی وجود چنین شرایط اورژانسی در جهان سبب نشد تا آمریکا از خود انسانیت نشان دهد و در طول دو سال گذشته گستردگی و لایه های این اقدامات قهری بیشتر و سخت تر هم شد.

بقایی با بیان اینکه واکسن های مقابله با کووید-19 و سیستم کوواکس از این تحریم ها مستثنی نشده است اضافه کرد: پاسخگویی باید بخشی از هر طرحی برای رسیدگی به تاثیرات اقدامات قهری یکجانبه بر برخورداری کشورها از حقوق بشر باشد. اکنون، زمان آن فرارسیده است که آمریکا به اسم مقصر اصلی و آن دسته از کشورهای اروپایی که مدت هاست تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه کشورهای هدف را اجرا نموده اند، مسئول دانسته شوند.

وی در ادامه تاکید نمود که این کشورها با اقدامات عمدی خود که تاثیراتی آزاردهنده و گسترده بر مردم بی گناه به وسیله قرار دادن آنها در معرض مسائل شدید مالی تا حد قحطی و گرسنگی دارد، مرتکب جنایت علیه بشریت می شوند.

این دیپلمات ارشد کشورمان در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داست: هیچ علت خوب ادعایی، چه برسد به بهانه های سیاسی نمی تواند رنج انسان را توجیه کند. بعلاوه نقض گسترده حقوق بشر تحت اسم خسارت جانبی چنین دلایلی قابل چشم پوشی نیست. به همین دلیل، ما از گرایش فزاینده بعضی کشورها به استفاده از تحریم های غیرقانونی یکجانبه تحت اسم حقوق بشر به شدت متاسفیم.

وی بعلاوه گفت: تردیدی وجود ندارد که اقدامات قهری یکجانبه تقریبا تمام اصول حقوق بشر را در معرض خطر قرار می دهد. اقدامات قهری یکجانبه اساسا ضد حقوق بشر هستند. آنها برای محرومیت زایی، مجازات، انسانیت زدایی و کشتن طراحی شده اند. آنها طراحی شده اند تا به وسیله قرار دادن کل جمعیت یک کشور در معرض رنج دائمی از سیستم حاکمیتی کشور مورد هدف امتیازات سیاسی بگیرند.

اسماعیل بقایی اضافه کرد: مدتهاست که غیرقانونی بودن اعمال تحریم های فرا مرزی به رسمیت شناخته شده است، اگرچه به ندرت به طور موثر با آنها مقابله شده است. بر همین اساس از نهادهای مربوطه، شامل سازوکارهای حقوق بشر سازمان ملل می خواهیم که مسئولیت خود را در بیان غیرقانونی بودن و تاثیرات منفی اقدامات قهری یکحانبه بر برخورداری انسان ها از حقوق بشر بر عهده بگیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1762

به "ویزای آمریکا: نماینده ایران در ژنو: آمریکا و حامیان تحریم ملت ها، مرتکب جنایت علیه بشریت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای آمریکا: نماینده ایران در ژنو: آمریکا و حامیان تحریم ملت ها، مرتکب جنایت علیه بشریت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید