نمونه گیری کرونا در 56 مرکز دانشگاهی و غیردانشگاهی خوزستان ، موج گسترده بیماری در روزهای آینده

به گزارش استدیو مرینا، خبرنگاران/خوزستان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: 56 مرکز جامع سلامت دانشگاهی و غیردانشگاهی در همراهی با مراکز بیمارستانی، کار نمونه گیری مبتلایان به کروناویروس را به عهده خواهند داشت.

نمونه گیری کرونا در 56 مرکز دانشگاهی و غیردانشگاهی خوزستان ، موج گسترده بیماری در روزهای آینده

به گزارش خبرنگاران، دکتر علی احسان پور امروز 27 فروردین گفت: با توجه به شیوع بالای کرونا ویروس، با برنامه ریزی های اجرا شده علاوه بر نمونه گیری در بیمارستان های تعیین استان، از این پس اقدامات شناسایی و نمونه گیری در مراکز جامع سلامت 16 ساعته و 24 ساعته انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 56 مرکز جامع سلامت دانشگاهی و غیردانشگاهی در همراهی با مراکز بیمارستانی، کار نمونه گیری مبتلایان به کروناویروس را به عهده خواهند داشت، اعلام نمود: در حال حاضر 21 مرکز 16 ساعته دانشگاهی، 19 مرکز 24 ساعته دانشگاهی و 16 مرکز 16 ساعته غیردانشگاهی برای اقدامات تشخیصی و نمونه گیری آماده شده که اکنون از این تعداد 20 مرکز 16 ساعته دانشگاهی و 6 مرکز 24 ساعته فعال هستند و سایر مراکز برحسب نیاز آغاز به کار خواهند کرد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: نمونه ها از کلیه شهرستان ها جهت تشخیص به دو آزمایشگاه تشخیصی کروناویروس در مرکز استان ارجاع می شوند.

وی گفت: حداکثر زمان پاسخ دهی این دو آزمایشگاه، پس از تحویل نمونه ها، 12 ساعت است و هر آزمایشگاه ظرفیت انجام و پاسخ دهی به بیش از 300 نمونه در روز را دارد.

احسان پور شرح داد: با توجه به احتمال بروز بالای بیماری در اردیبهشت ماه، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور به عنوان دانشگاه مادر متولی سلامت استان، ظرفیت های بیشتری را برای مقابله و خدمت رسانی فراهم کرده که براساس برنامه ریزی های اجرا شده و در صورت نیاز به تدریج فعال خواهند شد.

وی در خاتمه گفت: به دستور دکتر ابول نژادیان، ریاست دانشگاه علوم پزشکی اهواز، کلیه نیروهای دانشگاه فعال بوده و در حال خدمت دهی هستند و لازم است مردم ضمن رعایت توصیه های بهداشتی، آمادگی مواجهه با موج گسترده بیماری را در روزهای آینده داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 899

به "نمونه گیری کرونا در 56 مرکز دانشگاهی و غیردانشگاهی خوزستان ، موج گسترده بیماری در روزهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمونه گیری کرونا در 56 مرکز دانشگاهی و غیردانشگاهی خوزستان ، موج گسترده بیماری در روزهای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید