ادبیات

رهایی از فقر ذهنی با دوری از این 5 عادت

عادت هایی که ذهن ما را فقیر می نمایند با نگرش ما به زندگی ارتباط بسیاری دارند. یک ذهن فقیر نمی تواند فراتر از ظواهر زندگی را ببیند. برای این افراد همه چیز در منفعت های کوچک آنها خلاصه می گردد و طبعاً دیگران را نیز بر همین اساس قضاوت می نمایند.

8 مرداد 1399

پرداختن به ادبیات کودک به منزله شکست در سایر زمینه ها نیست

خبرنگاران/خراسان رضوی یک شاعر حوزه کودک گفت: بعضی از مردم ادبیات کودک را سطح پایین می دانند و تصور می نمایند شاعری که در زمینه ادبیات کودک فعالیت می نماید به دلیل شکست در زمینه های دیگر به این سوی روی آورده است.

8 مرداد 1399

سفر سفیر ایران به اوستیای شمالی و آلانیا

سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو امروز (دوشنبه) به منظور ملاقات با مقامات، اندیشمندان و شخصیت های دانشگاهی به منطقه اوستیای شمالی و آلانیا در روسیه سفر کرد.

11 دی 1398

قیمت بلیت های جشنواره فیلم کوتاه اعلام شد، کاهش 50 درصدی اعتبارات

نشست رسانه ای سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران با حضور سیدصادق موسوی دبیر جشنواره برگزار گردید.

4 دی 1398

حضور ایتالیا در نمایشگاه کتاب تهران با عنوان زیبایی بدون زمان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، برنامه روز ایران به همت موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران و رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا روزگذشته (15 فروردین ماه) در سالن ویواچه در محل برگزاری نمایشگاه کتا بولونیا برگزار گردید.

17 آذر 1398

ترجمه سرپناه برای نوجوانان چاپ شد

به گزارش خبرنگاران، رمان نوجوان سرپناه نوشته فرنسس گرینزلید به تازگی با ترجمه رضا جهان آبادی توسط انتشارات منتشران اندیشه منتشر و راهی بازار نشر شده است.

9 آذر 1398

اجتماع بزرگ هیئات مذهبی در میدان ابوذر

عزاداران دارالشهدای تهران همچون سال های گذشته در روز عاشورا گردهم می آیند.

21 مهر 1398

مراسم شب شعر رضوی در مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ خورشید کلات برگزار گشت

هم زمان با فرارسیدن دهه کرامت و مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته، مراسم شب شعر رضوی در مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ خورشید در کلات برگزار گشت.

7 مهر 1398

معرفی فرودگاه گرانادا در اسپانیا

فرودگاه گراناداگرانادا شهری با تاریخ طولانی و معماری باشکوه است، شهری که تاریخچه برخی از آثارش به دوره رومی و البته دوره موروها می رسد. در این شهر به هر کجا که نگاه کنید ردپایی از فرهنگ موروها را به خوبی احساس می کنید چون فرهنگ این شهر ترکیبی از سنت های...

6 مهر 1398

به تماشای تاریخ روسیه در موزه ملی تاریخ این کشور بروید

موزه ملی تاریخ روسیه در مسکو | State Historical Museumیکی از جاذبه هایی که در میدان سرخ مسکو می توانید به وضوح آن را ببینید، موزه ملی تاریخ روسیه است. این موزه، در نزدیکی دروازه های وسکرسنسکی و در ورودی محوطه کرملین واقع شده و در نتیجه گردشگرانی که برای بازدید از...

5 مهر 1398

شیلا و ترانه و مرجان؛ خانم های بازیگرِ مترجم!

روزنامه شهروند: درست در روزهایی که شعر های بهاره رهنما و لیلا اوتادی با هشتگ های غیر جدی در فضای مجازی دست به دست می شد، گفته شد که شیلا خداداد هم با کتابی که ترجمه نموده به دنیای ادبیات وارد شده است. یک همزمانی نگران کننده؛ از این رو که می توانست نام این...

23 شهریور 1398

هشدارهای نصیریان درباره تئاتر ایرانی و غربی

علی نصیریان می گوید: ما همواره به دنبال این بودیم که یک تئاتر ایرانی امروزی و زنده ولی بر اساس مضامین سنتی و اجتماعی و تاریخی و ادبی خودمان داشته باشیم؛ البته نه به این معنا که از لحاظ تکنیک از شناخت تئاتر غرب بی احتیاج باشیم، اما نباید مرعوب و تسلیم بلاقید...

20 شهریور 1398

خداحافظی سردبیر سایت اند ساند بعد از دو دهه

نیک جیمز پس از 21سال عهده دار بودن سردبیری مجله مشهور فیلم سایت اندساوند از این سمت استعفا داد.

8 مرداد 1398

جاذبه گردی رایگان در سنت پترزبورگ!

جاذبه های رایگان سنت پترزبورگسفر به روسیه و دیدن جاذبه های آن در هر کدام از شهرهایش، یکی از بهترین کارهایی است که در این تابستان پیش رو می توانید انجام دهید. یکی از شهرهای بسیار معروف این کشور که پر است از جاذبه های مختلف بسیار دیدنی، سنت پترزبورگ است....

7 مرداد 1398

ماجرای مهناز افشار نوشین و بازیگر مشهور ژاپنی

درخلاصه داستان نوشین آمده: نوشین مادری است که با دختر خود زندگی آرامی دارد، اما سفر مردی به ایران زندگی آنها را به هم می ریزد.

4 تیر 1398

پل ادبی ایران و مغولستان تشکیل می گردد

به گزارش خبرنگاران، نشست مشترک هیات علمی و فرهنگی مغولستان با علی اصغر محمدخانی معاون فرهنگی و بین المللی موسسه شهر کتاب، دیروز دوشنبه 24 برگزار گردید.

6 خرداد 1398