وزیر ارتباطات: ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی نموده است

به گزارش استدیو مرینا، خبرگزاری خبرنگاران-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خطاب به مدیران و کارکنان ایرانسل تأکید کرد: شما همینجا زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کردید و نشان دادید که هر جا اراده کردید، توانستید کار و زندگی مردم را با فناوری تسهیل کنید.

وزیر ارتباطات: ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی نموده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ایرانسل، دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بعدازظهر روز سه شنبه 9 آذر 1400، طی بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل، با ابراز خرسندی از اینکه با دستاوردهای شرکت ایرانسل از نزدیک آشنا شده است، تأکید کرد: دستاوردهای ایرانسل در راستای افزایش کیفیت ارتباطات و کیفیت زندگی مردم دنبال می گردد و باید از زحمات این مجموعه و جوانان خوش فکری که هدفشان ارائه خدمات با کیفیت به مردم است، تشکر کنم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در کنار توسعه شبکه، باید خدمات پایه و پلتفرم های بومی را هم داشته باشیم، تأکید کرد: شواهد نشان می دهد که جوانان ما چیزی از جوانان کشورهای دیگر کم ندارند. شما همینجا زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کردید و نشان دادید که هر جا اراده کردید، توانستید کار و زندگی مردم را با فناوری تسهیل کنید.

زارع پور با اشاره به نقش کلیدی اپراتورها به ویژه ایرانسل در توسعه خدمات شبکه و سرعت دسترسی، گفت: شما موتور این حرکت هستید و می توانید در رسیدن به این هدف مؤثر باشید. توقع از ایرانسل این است که برای ارتقای بیش از پیش کیفیت شبکه، کوشش کند.

وی اضافه نمود: ایرانسل رضایت مشترکان را تا نسبت خوبی جلب نموده و باید این جهت را با قوت و قدرت ادامه دهد تا مردم حداکثر رضایت را از این اپراتور داشته باشند. ایرانسل باید در راستای راهبرد وزارت ارتباطات، میدان داری نموده و نقش ملی خود را در بخش فیبر ایفا نماید. ما هم در تسهیل این جهت، هر کاری که لازم باشد انجام می دهیم.

وی اضافه نمود: در صورت توسعه شبکه ارتباطات ثابت، خدمات دولت هوشمند به راحتی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و مردم به وسیله یک پنجره واحد، به این خدمات دسترسی پیدا می نمایند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه مطمئن هستم تا خاتمه دولت، مردم ارتباطات پرسرعت فیبر را تجربه می نمایند، با اشاره به راه اندازی هشتمین سایت 5G ایرانسل، اضافه نمود: مردم ما شایسته سرعت چند گیگابیت بر ثانیه هستند و اگر دست به دست بدهیم، این مهم، شدنی است.

زارع پور با اشاره به ارائۀ سامانۀ تبادل API به وسیله ایرانسل و نیز فراهم کردن بستر احراز هویت یکپارچه برای استفاده از خدمات کسب وکارهای دیجیتال گوناگون به وسیله سوپراپلیکیشن ایرانسل من، ضمن ابراز خوشحالی از ارائۀ این خدمات به وسیله ایرانسل، با بیان اینکه برنامۀ ما این است که ان شاءالله تمام خدمات دولتی را اولاً الکترونیک کنیم و سپس به شکل API در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم که روی آن، خدمات ارزش اضافه نموده ارائه نمایند، تأکید کرد: ایرانسل می تواند به عنوان اولین اپراتور خدمات دیجیتال، در این حوزه پیشگام باشد و با رگولاتوری سازمان فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات، این سرمایۀ ملی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و خدمات ارزش اضافه نمودۀ متنوعی به مردم ارائه گردد.

وی اظهار امیدواری کرد که با هم بتوانیم در آینده نزدیک، طعم شیرین استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات را به مردم بچشانیم و جایگاه شایسته ای برای کشور در بهره گیری از این فناوری راهبردی ایجاد کنیم.

دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بعدازظهر روز سه شنبه 9 آذر 1400، از ساختمان مرکزی ایرانسل بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات ایرانسل در توسعۀ زیرساخت های شبکۀ ملی اطلاعات، راهکارهای هوشمند ایرانسل مبتنی بر فناوری های نوین، اقدامات ایرانسل در حوزۀ توانمندسازی کسب وکارهای دیجیتال، ارائۀ خدمات دیجیتال و نیز اقدامات ایرانسل در حوزۀ تحقیق و توسعه، نوآوری و بومی سازی نهاده شد. در این مراسم، بعلاوه هشتمین سایت 5G ایرانسل، مدرسۀ ایرانسل در روستای توحیدآباد خاش، سایت ارتباطی روستایی (USO) ایرانسل در استان مازندران افتتاح و عملیات عمرانی احداث مرکز سوئیچینگ دادۀ ایرانسل در غرب کشور، به صورت آنلاین شروع شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1950

به "وزیر ارتباطات: ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید